Kde nás najdete

Mapa

Soubory ke stažení


   

ŽL     Mýtné

Korespondenční adresa :

Španielova 1291/6
163 00 Praha 6 - Řepy

Seniorské Drážďany


Drážďany jsou nezřídka přezdívány jako Florencie na Labi, a to především díky nádherným barokním stavbám, jaké nemají v Německu obdoby. Většina města včetně historického jádra byla při ničivém bombardování spojeneckým letectvem v roce 1945 zničena. Drážďanským patriotům se však povedlo nemožné a dnes se můžeme opět kochat opravenými majestátnými paláci a kostely nebo z dálky vychutnávat charakteristické panorama tohoto čtvrtého nejnavštěvovanějšího města našich západních sousedů.

Vánoční trhy v Norimberku


Pojeďte s námi navštívit nejstarší na světě a největší Vánoční trhy ve střední Evropě – norimberský Christkindlemarkt. Nechte na sebe dýchnout kouzlo předvánoční atmosféry úžasných trhů v Norimberku, ve městě slavného malíře Albrechta Dürera. Čeká Vás 180 dřevěných domků dekorovaných červenobílým suknem. Od roku 1981 získávají nejhezčí domečky zlatou, stříbrnou a bronzovou barvu.

Za nákupy i zábavou - Kudowa Zdroj


Kudowa ZdrojPojeďte s námi navštívit tržnici v polském lázeňském městečku Kudowa Zdroj. Že se Vám nechce nakupovat? Nevadí. Zatím, co budou ostatní běhat po tržnici, Vy můžete mimo jiné navštívit: ...

Kouzlo krušnohorských Vánoc v Seiffenu


Seiffen - Muzeum hračekSeiffen – malé městečko hraček na východě Německa, světově proslulé uměleckořemeslnými dílnami a Muzeem hraček. Po celý rok se ve více než stovce malých dílen zhmotňují sny a putují do celého světa. Desítky obchůdků nabízí neuvěřitelné množství dřevěných hraček i dřevěných betlémů. Městečko je plné dřevonávrhářů, řezbářů, soustružníků dřeva a výrobců hraček.

Barevný podzim v Erlangen a Bayreuth


ErlangenErlangen leží na řece Regnitz. Společně s městy Norimberk a Fürth tvoří Metropolregion Nürnberg, jeden z 11 Metropolregionů v Německu. Nejvýznamnější památkou je místní zámek a univerzita Fridricha Alexandra. V současnosti ve městě žije více než 100 tisíc obyvatel.

<< | 1 2 | >>