Kde nás najdete

Mapa

Soubory ke stažení


   

ŽL     Mýtné

Korespondenční adresa :

Španielova 1291/6
163 00 Praha 6 - Řepy

Znojmo z vyhlídkového vláčku + koupání v Laa an der Thaya


Dopoledne: Okružní jízda vyhlídkovým vláčkem ve Znojmě

Odpoledne: Koupání v Laa an der Thaya

Okružní jízda vyhlídkovým vláčkem ve Znojmě

Na okružní jízdu turistickým vyhlídkovým vláčkem se můžeme vydat od Louckého kláštera. Premonstrátský klášter v Louce u Znojma byl po staletí jedním z nejvýznamnějších klášterních komplexů ve střední Evropě.

Klášter založil roku 1190 znojemský kníže Konrád Otta se svou matkou Marií. V průběhu staletí v Louckém klášteře vznikaly a přestavbami též zanikaly nevšední ukázky architektury, doplněné řadou dalších uměleckých artefaktů. Jedinečná byla například klášterní knihovna, která se po zrušení kláštera v rámci josefínských reforem přestěhovala do premonstrátského kláštera na pražský Strahov.

Při vyhlídkové jízdě malebným historickým městem a půvabnou přírodou si vychutnáte orosenou sklenku vína ze Znovínu a ochutnáte delikátní sýry Jaroměřické mlékárny.

Vláček je vybaven ledničkou, a proto můžete cestou ochutnávat vína společně se sýry. Devadesát minut se budete kochat nejzajímavějšími částmi královského města Znojma. Projedete středověkými uličkami i náměstími, spatříte významné stavební památky a pohlédnete na město z údolí Dyje, budete nadšeni i výhledem z historických hradeb.

Na zastávce Městská plovárna Louka – návštěvnické centrum Znovín má vláček dvacetiminutovou přestávku, čas lze vyplnit ochutnávkou vín a návštěvou speciální prodejny vín Znovínu. Děti se mohou podívat na dravé ptactvo, vinařský lis či zhlédnout různé druhy vinné révy.

Návštěvnické centrum společnosti Znovín Znojmo sídlí v historických přízemních prostorách Louckého kláštera. Získáte zde mimo jiné i veškeré informace o prohlídkách klášterního komplexu a seznámíte se podrobněji s historií kláštera.

Naproti návštěvnímu centru se nachází specializovaná prodejna vín, která vedle komplexního sortimentu vín Znovínu Znojmo nabízí i vinařské předměty, Archivní sýr, Zámecký sýr a smetanový sýr Fénix z Jaroměřické mlékárny a kozí sýr z Jaroměřic na Rokytnou a z Chrastavce.

Orientační ceny: dospělí 40,-- Kč
děti do 15 let, studenti, ZTP, ZTP-P 30,-- Kč

Koupání v Laa an der Thaya

Termální lázně Laa an der Thaya se nacházejí v příhraniční oblasti Rakouska. Koupání je vhodné pro všechny věkové kategorie. Každý si zde zajisté vybere takové koupání, které mu nejvíce bude vyhovovat.

Můžete zde využít:

-hlavní - krytý bazén s teplotou 34°C s masážními proudy a divokou řekou, propojený s venkovním bazénem, kde nás potěší vodopády s barevnými světelnými paprsky a vířivky.

-venkovní termální bazén se slanou vodou a teplotou 36°C,

-venkovní termální bazén pro aktivní vyžití,

-tobogán „Fantasia“ 90m dlouhý,

-odpočinková lehátka, restaurace, …

Pro malé děti:

-vnitřní bazén s termální vodou cca 34°C hluboký max. 0,30 m. Termální voda je vhodná i pro batolata.

V dětském světě naleznete skluzavky, lehátka hned u bazénu a projekční plátno, na které jsou promítány pohádky. Součástí dětského animačního programu jsou hry, kašpárkové divadlo, malování, karaoke,…

 

Orientační vstupné na 3 hodiny:

dospělí 14,50 EUR
děti do ukončených 14 let 10,00 EUR
děti do ukončených 3 let zdarma

Saunový svět (od 14 let): jednorázový příplatek 6,50 EUR

Speciální saunové procedůry v 11:30hod, 14:00hod, 16:30hod, 18:30hod a 19:30hod.

Rodinná textilní sauna "Džungle Laa" pro celou rodinu - bez příplatku.

Vstup do termálních lázní včetně saunového světa v den narozenin pro jubilanty zdarma. Nutno při vstupu předložit platný osobní doklad.

Chip-medium

Před vstupem do termálních lázní dostanete u pokladny „chip-medium“, na které se Vám připočítává vše, co během pobytu konzumujete. Dále slouží k otevření a uzavření Vaší skříňky. Při odchodu jej odevzdáte u pokladny a uhradíte účet a případný vstup do saunového světa. Pokud chip ztratíte, uhradíte zálohu 15 EUR. Po nalezení chipu bude záloha vrácena.

V šatnách termálních lázní je k dispozici bezpečnostní schránka za poplatek 1 EUR.

Co s sebou: plavky, ručník (osušku, župan), pantofle … a dobrou náladu.

Doporučené kapesné: cca 30 EUR

 

Termín výletu:.......... - ......... (1.5.2012-30.9.2012)
Odjezd z Prahy: v 6:00 hod, Praha - magistrála u Hlavního nádraží - autobusový terminál u Fantovy kavárny (sraz 15 min. před odjezdem)
Odjezd z termálních lázní:cca 18:30 hod (návrat do Prahy ve večerních hodinách)
Cena výletu:750,- Kč
Cena zahrnuje:dopravu, mýto, dálniční poplatky, obratovou daň
Cena nezahrnuje:místní průvodce, pojištění, vstupy, jízdenky, stravu


| Zpět |   Zobrazeno: 5904× | Datum 03.03.2012 • 15:30 | |