Kde nás najdete

Mapa

Soubory ke stažení


   

ŽL     Mýtné

Korespondenční adresa :

Španielova 1291/6
163 00 Praha 6 - Řepy

Exotické koupání - Tropic Islands


Tropical Islands, je největší samostatně stojící halou na celém světě. Byla původně postavena jako hangár pro vzducholodě. 

Jedná se o opravdu gigantickou stavbu. Na délku měří 360 metrů, na šířku 210 metrů a dosahuje výšky 107 metrů. Celková rozloha parku Tropical Islands je 66 000 m², což odpovídá osmi fotbalovým hřištím.

Při vytváření akvaparku byly použity nejmodernější dostupné technologie. Aby byly zajištěny co nejlepší podmínky pro rostliny pocházející z celého světa, panuje zde stálá teplota vzduchu 25°C a vlhkost 40-60 %. V Balijské laguně a v prostoru Tropického moře je navíc využíváno podzemní vytápění, a díky tomu je zde hostům vždy příjemně teplo. Uvnitř parku lze rozeznat několik teplotních zón, které jsou udržovány díky komplexní regulaci mikroklimatu a zavlažování.

V parku je k dispozici umělé osvětlení v kombinaci s přirozeným světlem přicházejícím skrze speciální fólii umístěnou na jižní straně střechy. Díky tomu je zde dostatek světla dokonce i v zimě. Je zajištěn přirozený růst rostlin a návštěvníci se zde mohou opalovat.

Teplota vody v Tropickém moři dosahuje 28°C, v Balijské laguně pak dokonce 31°C. Zdejších 7 000 m³ vody je čištěno za pomoci nejmodernější technologie ozónových filtrů – kvalitou ji proto lze srovnávat s pitnou vodou. Z důvodu zajištění vysokých hygienických standardů jsou bazény vyrobeny z nerezové oceli. Hloubka vody na žádném místě nepřesahuje 1,35 metru.

Park Tropical Islands je v provozu během celého roku nepřetržitě 24 hodin denně.
Speciální provozní doba platí pouze pro Vánoce a Silvestra.
Tropický lázeňský a saunový areál je v provozu každý den od 9:00 do 1:00 ráno dalšího dne.

Při vstupu do parku Tropical Islands se musíte rozhodnout, kterou ze dvou hlavních částí parku chcete navštívit: Tropický svět nebo Tropický lázeňský a saunový komplex. Na základě toho obdržíte příslušný elektronický náramkový čip. Můžete jej použít při placení veškerého jídla a nápojů, které si v parku Tropical Islands zakoupíte, a také dalších zpoplatněných služeb.
                

Pokud si budete v průběhu svého pobytu přát přejít z Tropického světa do Tropického lázeňského a saunového komplexu nebo obráceně, bude vám účtován poplatek ve výši 8,50 €/den. Můžete si však také zakoupit kombinovaný lístek, díky kterému se budete moci pohybovat po obou částech areálu Tropical Islands. Dětem do 14 let není tento poplatek za vstup do druhé části areálu účtován.
 

Orientační ceník vstupenek do Tropického světa:

* Dospělí: 29,50 €
* Děti od 4 do 14 let: 24 €
* Děti do 3 let: zdarma
* Školní mládež (nad 15 let): 26,50 €
* Snížené vstupné (studenti, senioři nad 65 let, handicapovaní): 26,50 €
* Poplatek za noční pobyt v parku ve výši  15 € za osobu a noc (započítává se automaticky v 3:00 hod. ráno).

V ceně je zahrnutý vstup do Tropického světa (včetně Tropického deštného lesa, nákupní třídy, Tropické vesnice, Laguny a Tropického moře) a vstup na denní zábavnou show.

Orientační ceník vstupenek do Tropického lázeňského a saunového komplexu:

* Dospělí: 29,50 €
* Děti od 4 do 14 let: 24 €
* Děti do 3 let: zdarma
* Školní mládež (nad 15 let): 26,50 €
* Snížené vstupné (studenti, senioři nad 65 let, handicapovaní): 26,50 €
* Poplatek za noční pobyt v parku ve výši  15 € za osobu a noc (započítává se automaticky v 3:00 hod. ráno).

V ceně je zahrnutý vstup do Tropického lázeňského a saunového komplexu, jehož součástí jsou veškerá wellnessová zařízení a restaurace Tandoor.

Zdarma je poskytována uzamykatelná skříň.

Kombinovaná vstupenka:

Můžete si však zakoupit také kombinovanou vstupenku - platí do obou částí zdejšího areálu.

* Dospělí: 37,50 €
* Děti (od 4 do 14 let): 24 €
* Snížené vstupné (školní mládež nad 15 let, studenti, senioři nad 65 let, handicapovaní): 32 €
* Skupiny (od 20 osob): 30 €
* Poplatek za noční pobyt v parku ve výši 10 € za osobu a noc (započítává se automaticky v 3:00 hod. ráno).

Poplatky za další nabízené služby:

* Vodní skluzavka: + 4,50 €
* Dětský klub Tropino: + 4,50 €
* Poplatek za přechod z Tropického světa do Tropického lázeňského a saunového komplexu (a obráceně): + 12 €
* Večerní show: dospělí: + 15 €, děti (od 4 do 14 let): + 10 €
* Fitness klub: + 5 €
* Výtah African Jungle Lift: + 4,50 €

Speciální nabídky:

* Speciální nabídka pro děti  KidsWelcome (pokud zaplatíte za 2 dospělé a jedno dítě, mají až tři další děti vstupné zdarma. Nabídka se týká dětí od 4 do 14 let).
* Vstup zdarma v den vašich narozenin  (v den svých narozenin máte vstupné zdarma – nezáleží na věku). Je třeba přinést doklad totožnosti (platí i pro děti).

Pokud se rozhodnete zůstat v parku přes noc, může být výhodné využít speciálních 24hodinových balíčků all-inclusive.

Ceny 24hodinových balíčků all-inclusive
:

* Dospělí:  179 €
* Děti (od 4 do 14 let, v doprovodu jednoho dospělého): 129 €

V ceně je zahrnuto:

  • exkluzivní vstup do všech prostor parku Tropical Islands
  • veškeré jídlo a pití ve zdejších restauracích a barech – můžete si bez obav dát jídlo o třech chodech, dosyta se najíst na tropickém grilování nebo ochutnat vynikající kuře Tandoori; vše je zahrnuto v ceně!
  • atrakce a speciální nabídky – můžete využívat množství skvělých atrakcí, které nabízí park Tropical Islands. Můžete si prohlédnout park z ptačí perspektivy v uvázaném héliovém balónu, děti se mohou vydovádět dětském klubu Tropino, můžete se vznést do vrcholků stromů na výtahu African Jungle Lift nebo si užít jedinečnou show „Kouzlo smyslů“ se zajištěnou večeří. Upozorňujeme, že atrakce je třeba mít předem rezervovány.
  • suvenýrová fotografie z vaší dovolené v tropickém parku
  • a ještě mnohé další výhody…

V ceně balíčku nejsou zahrnuty masáže, nákupy v obchodech, návštěvy kadeřnictví, vratná záloha a noclehy ve stanech a chatkách. Tyto balíčky nejsou přenositelné na jinou osobu.
Pokud budete mít v plánu shlédnout večerní show, je třeba provést rezervaci na recepci Kalmoa nacházející se vedle jeviště Wayang v Tropické vesnici, a to od 12:00 hod.
Upozorňujeme, že některé služby nemusejí být aktuálně k dispozici. Doba platnosti balíčku je zhruba 24 hodin. Po uplynutí této doby budou všechny služby zpoplatněny běžnou sazbou.

Stravování

V Tropical Islands je nespočet restaurací a bufetů. Většina restaurací a bufetů je soustředěna na jednom místě.

Rychlé asijské občerstvení najdete hned vedle schodů. Je vynikající a můžete si nabrat kolik uznáte za vhodné. Platíte pouze za talíř (popřípadě za misku), do které si můžete naložit ovoce kolik se do ní vejde.

Z hygienických důvodů není dovolené, aby si hosté přinášeli vlastní potraviny a nápoje. Výjimka platí pouze pro dětskou stravu, potraviny a nápoje pro diabetiky a alergiky.


Odjezd z Prahy: 31.3.2012 - sobota - cca 5:15 hod.
                        Praha Hlavní nádraží - magistrála - autobusový terminál u Fantovy kavárny 

Návrat do Prahy: dle vzájemné domluvy účastníků (předpokládaný návrat v nočních hodinách)

Cena za dopravu: 660,-- Kč

Cena neobsahuje: vstupy, průvodce, stravu| Zpět |   Zobrazeno: 5484× | Datum 22.03.2012 • 23:52 | |