Nákupy a prohlídka městečka Kudowa Zdroj


     V sobotu 20.listopadu 2010 jsme vyjeli na nákupy za hranice Česka - do polské tržnice Kudowa Zdroj.

Aquacentrum Marienberg


Asi 20 km od hranic ČR - ve stříbrném Krušnohoří - leží německé hornické město Marienberg. V aquaparku "Aqua Marien" najdete:

 

Passau + kaple Stille Nacht + Salzburg v čase vánočním


Passau(česky Pasov) – bavorské město na soutoku tří řek – Dunaje, Innu a Ilzu.

Na naší krátké zastávce v Pasově Vás čeká romantická procházka v okolí nádherného soutoku tří řek. Můžete si prohlédnout historické centrum města s Residenčním náměstím, pozdně gotickou radnicí, klášterem Niedernburg nebo renesanční pevnost Oberhaus.

 

Vánoční Linz + Steyr


Linz - (česky Linec) je hlavním městem Horního Rakouska, které se nejenom vánočním trhem na hlavním náměstí proměňuje v romantické adventní město plné vánočních betlémů. Ve výlohách, na veřejných prostranstvích, v kostelích a v muzeích můžete obdivovat jesličky z celého světa.

Seniorské Drážďany


Drážďany jsou nezřídka přezdívány jako Florencie na Labi, a to především díky nádherným barokním stavbám, jaké nemají v Německu obdoby. Většina města včetně historického jádra byla při ničivém bombardování spojeneckým letectvem v roce 1945 zničena. Drážďanským patriotům se však povedlo nemožné a dnes se můžeme opět kochat opravenými majestátnými paláci a kostely nebo z dálky vychutnávat charakteristické panorama tohoto čtvrtého nejnavštěvovanějšího města našich západních sousedů.

<< | 1 2 | >>